ACT : HEY MOOCHER

Hey Moocher brengt je met haar vuige sound van bejaarde buizenamps en vintage bluesrepertoire terug naar een café in de jaren vijftig van de vorige eeuw: er werd gerookt en gedronken, mannen in driedelig pak, pet op en puntschoenen. Dames aan de bar die nergens voor betaalden. Vanaf het podium klonk onversleten blues, een beetje jazzy. ‘The Story of Minnie The Moocher.’ Dat is de sfeer die Hey Moocher haar publiek laat beleven en waar de vier muzikanten zich thuis in voelen.
Hyping the blues.
Hey Moocher is in haar huidige bezetting sinds 2023 actief in het Nederlandse bluescircuit. De band is regelmatig te zien op bluespodia. Op het podium draait alles om één ding: Vol erop, zodat het snel hyping and hot wordt – voor het publiek én voor de moochers zelf. Hey Moocher brengt een vuige mix van uptempo swing, een stevige groove en dampende blues. Met humor, een vleug branie en altijd recht uit het hart. Er wordt gelachen en er is rauwe emotie. Zo is het leven en zo is Hey Moocher. Vier doorgewinterde muzikanten die weten dat het leven je soms een klap verkoopt. En die terug bijten met grommende gitaarsolo’s, een scheurende bluesharp, vette shuffles op de drums en een ronkende contrabas.
Blue Heart
In 2025 heeft Hey Moocher in de Zwolse Rooftop Studio de EP Blue Heart opgenomen. Op Blue Heart staan vier nummers die tezamen laten horen wat Hey Moocher in huis heeft: een eigen smoel, oprechte intensiteit en levenslust. Dit is wat de band tijdens haar Blue Heart Tour geeft, een vonk die overslaat, de klik met het publiek.
Bluesroutes, bluesfestivals en bluescafé’s
Hey Moocher heeft inmiddels diverse landelijke bluesroutes, bluesfestivals en bluescafé’s op haar speellijst staan. Een greep uit 2024/2025: Bluesroute Vlissingen, Bluesroute Helmond, Schiedam Blues, Heineken Rhythm & Bluesroute, Winterblues Zwolle, Bluesworld (EP- release), de Westendorp BluesNight, het Fellowship Festival, Texel Blues, voorprogramma Dawn Brothers in Muziekpodium De Lantaarn en Bluespodium L'Esprit.
Dubbele frontzang, gitaar, bluesharp, drums en contrabas:
Rob Bults deed als zanger-gitarist in Muppetstuff, waaronder met Rico en Typhoon, bijna drieduizend optredens. Hij speelde o.a. in het voorprogramma van B.B. King. Rob dampt nu met zijn steady lead- en slaggitaar en rauwe stem aan het front van Hey Moocher.
John Beumer was dertig jaar contrabassist en verteller in de theaterfolkband Blue Dew. Daarvoor speelde hij met zijn rock&roll band Rod Harry and The Decibells op festivals met Dave Berry, The Shoes, Hans Dulfer e.v.a. John is in Hey Moocher hyping frontzanger nummer twee, mét een koffertje fijne bluesharps.
Joop de Haan drumde in de jaren tachtig in de Groningse formatie Dig It. en alweer sinds 2005 in de Cat Fever Band, een bluesformatie met veenkoloniale roots in de ‘Törf District Delta’ van Nederland.
Jeroen van Halem speelde vanaf halverwege de jaren tachtig in het bekende rockabillytrio The Rumble Cats, waarmee hij o.a. door Europa toerde en voorprogramma’s deed voor Normaal, The Stray Cats, The Fabulous Thunderbirds en Dr Feelgood. Jeroen plukt en slapt met zijn ronkende contrabas de laagste frequenties van Hey Moocher.
Foto: Frank Wiesman
BANDLEDEN
VIDEO
DISCOGRAFIE
Plaats een CDCD
Blue Heart
Release
Dinsdag 6 mei 2025
Info
AGENDA
Plaats een blues-optredenToon komende optredens
Tickets
Tickets
Vrijdag 17 november 2023 Geannuleerd