ACT : MAARTEN RUSSCHEN BAND

Ik ben gitarist en singer songwriter. Mijn muziek is sterk beïnvloed door jazz en blues. Dat is de muziek waarmee ik ben opgegroeid en waarin ik ben opgeleid in de jaren 80. Het is de rode draad die je terug hoort in de muziek die ik maak.
De band draagt mijn naam omdat ik alle stukken schrijf en frontman ben van de band. Covers spelen we niet of nauwelijks. Bluesnummers zijn voor ons meer dan alleen die 12 maten. Het is juist een hele leuke creatieve uitdaging om variaties te maken en stukken een eigen karakter mee te geven binnen de context en de contouren van de blues
Bassist Maarten Bakker speelt in diverse formaties en is daarnaast docent basgitaar en producer. Hij heeft in 2016 het album Rejected Scripts uitgebracht. We maken samen deel uit van de Saskia Laroo band, een mix van jazz en hiphop.
Drummer Peter Weissink is een veelgevraagde veelzijdige muzikant. Peter combineert heel veel spelen met lesgeven, o.a. aan het ArtEZ conservatorium. Ook met Peter heb ik in andere bands gespeeld.
We hebben ook in de finale gestaan van de Dutch Blues Challenge in 2017. In 2018 hebben we het album Straight Line uitgebracht, gevolgd door een bescheiden toertje, maar nog altijd zijn we niet echt doorgebroken in het Nederlandse circuit. De komende jaren willen we met de band graag meer optreden en een groter publiek proberen te bereiken.
Er ligt alweer veel nieuw repertoire klaar voor een volgend album. Ik verwacht dat we in 2019 een aantal opnamesessies zullen doen, en dat in 2020 het volgende album zal uitkomen. Tijdens de Blues Challenge willen we alvast een preview geven van ons nieuwe repertoire.
BANDLEDEN
BLUESGRAFIE
DBC 2017
DISCOGRAFIE
Plaats een CDCD
Straight Line
Release
Zondag 11 maart 2018
Info
AGENDA
Plaats een blues-optredenToon alle optredens (34)